CE

Mis on CE-märgis?

CE hõlmab avaldust tootja, märkides, et toode vastab põhikriteeriumid Euroopa Liidu - näiteks EMC direktiivi - seoses ohutuse, keskkonna ja kasutaja tervist. See väide on nähtavalt esindatud toote CE-märk.

Sõltuvalt riske, mõned tooterühmad tootja avaldus peab kinnitama kontrollimise teel sõltumatu kolmas isik, nn teavitatud asutus. Kui on kooskõlas kõigi kohaldatavate kriteeriumide sätestatud Euroopa standardile vastav toode, siis on juriidiline "eeldusel vastavuse nõue pärit direktiiv." Test läbi sõltumatu kolmanda osapoole alusel valitsevate Euroopa standardite kinnitab, et eeldusel vastavusdeklaratsiooni. Peale selle, et see võib olla ka kohustuslik järgimiseks mitu direktiivi ja seega ka erinevad Euroopa standarditele - näiteks kombinatsioon EMC direktiivi ja madalpinge direktiivi.

CE
CE

CE-vastavusmärgis

  • CE-vastavusmärgis koosneb tähtedest CE täpses proportsioonis.
  • Kui CE-märgise vähendamisel või suurendamisel proportsioonid tuleb austada.
  • Kui seadmed kuuluvad teisi direktiive, mis hõlmab muid aspekte ja mis on ette nähtud ka CE-vastavusmärgis, näitab märgis, et seadmete puhul eeldatakse, et need vastaksid nende direktiivide sätetele.
  • Kuid kui üks või mitu sellise direktiivi kohaselt tootja, üleminekuaja jooksul valida, milliseid nõudeid kohaldada, näitab CE-märgis näitab vastavust siiski ainult nendele direktiividele, mida tootja. Sel juhul üksikasjad kohaldatud direktiivide tuleb dokumentides, märkustes ja juhendites direktiivides nõutud ja kaasas selline seade.
  • Eri komponentide CE peab olema praktiliselt sama vertikaalse dimensiooni, mis ei või olla väiksem kui 5 mm.

 

Kas sa sooviksid...

New FREE engineering manual

Reservation in 5 sec.

Make a reservation for our new 300+ pages engineering manual coming next month

New EMC engineering manual